Akce Brno-Žabovřesky, Léčivé divadlo

BRNO-Žabovřesky, „Satori“, hosté: Marcelka a Romek z hor

Kdy:
úterý 17. prosince, 19–22 hodin

Kde: Kulturní dům Rubín
Makovského nám. 3
Brno-Žabovřesky
mapa

Popis: Léčivé divadlo Gabriely Filippi uvede prožitkové, transformační představení „SATORI“

1. část
Představení SATORI
Spojení hudby, slova, tance a meditace ve společné řeči, která promlouvá až do ticha lidské duše, kde probouzí vibrace touhy po poznání a propojuje naše smysly.

Představení Léčivého divadla, inspirované českými mystiky Mílou a Eduardem Tomášovými a Fráňou Drtikolem. Zazní jejich prožitky satori-samádhi-setkání s Bohem.

Představení Satori sestává ze čtyř částí: Stvoření-Mládí-Zralost-Poselství

1. část Stvoření
Zrození světa, zrození člověka v meditačním, hudebním naladění ve velkolepé hudbě vesmíru.

2. část Mládí
Prožitky samádhi vyjádřené poselstvím mystičky Míly Tomášové ve verších i ve vzpomínkách malé dívky. Dospívání dívky v ženu, vyjádřené tancem, zpěvem a verši, kdy se malá dívenka potkává se svým allter egem, svou dospělou podobou-matkou.

3. část Zralost
Český mystik, fotograf a umělec Fráňa Drtikol zanechal svůj ryzí odkaz duchovního učitele ve svých zápiscích. Slavné Drtikolovo Satori „Ten, večer, když to přišlo...“ je zpracováno jazzovým pianem, autentickým uměleckým přednesem a vůní doutníků. V ateliéru umělce ožívají jeho můzy a vystupují z oživlých fotografií v taneční expresi, kterou prožíval se svou ženou, slavnou tanečníci Ervínou.

4. část Poselství
„Není trvalého štěstí v žádném předmětu světa, v žádné druhé osobě a v žádné jiné věci, je v nás, v Bohu, v absolutním Já jsem.“
Eduard Tomáš

V závěrečné části, v řízené meditaci, diváci prožijí mimořádný zážitek setkání se sebou, se svou božskou podstatou. Vyladění jedné mysli má velký vliv na vyladění všech myslí.

František Drtikol:
„Vyšší umění má smysl povznést duši a vzářit do ní duchovní hodnoty. Díla, oživená božským nábojem, v nás vyvolávají mysteriézní spojení se světem Ducha.“

Účinkuji: 
Slovo a meditace: Gabriela Filippi
Hudba: Jen Hovorka
Tanec a slovo: Sofie K. Filippi

15 minut přestávka - možnost nákupu CD, audio knih a meditačních CD

2. část
beseda Gabriely s hosty
Hosté: Marcelka a Romek z hor
„Čemu po většinu času věnujete svoji pozornost? Svým programům, a tak jste svými emocemi, náladami, programy a vším, s čím se právě ztotožňuje. Je však třeba ztotožnit se sám se sebou a to znamená být si vědom sám sebe.“

Vstupné: 330 Kč

Předprodej vstupenek: 

ZDE